logo

Nişan Fotoğrafçısı

 

Nişan fotoğrafçısı, özgünlük, kabiliyet, beceri ve profesyonellik en önemlisi de disiplin gerektiren özelliklere sahip olur. Çekim sırasında ortama, gelin ve damada verilen olumlu enerji, fotoğrafları çekilen gelin ve damadın enerjisini olumlu etkileyecek onların da en içten, samimi ve sıcak pozlar vermesini sağlarken ortamı yumuşatacaktır. Tam manası ile profesyonel nişan fotoğrafçısı olunması için bu özelliklerin bu unsurların olmasını gerektirir.

En mükemmel nişan fotoğrafçıları nişan günü gelin ve damata gösterdiği samimiyet ve sabır ile kendini belli etmektedir. Bilakis düğün günü gelin ve damadın gösterdiği acele etme isteği, yoğunluk sebepleri de ortamı stresli hale sokar. Bu durumda stresli ve gergin olan ortamı yumuşatmak ve sağlıklı bir ortamın oluşmasını da sağlayacak kişi nişan fotoğrafçısıdır. Öyle ki verilen pozların acele ile değil sağlıklı, sakin ve sempati ile verilmesi gerekmektedir. Böylelikle en özgün ve güzel fotoğraflar ortaya çıkmaktadır. Özetlemek gerekirse nişan fotoğrafçısının bulunan ortama olumlu enerji vermesi, nişan fotoğrafçısı ve ekibinin güleç yüzlü olması, yalnız styler tarafından pozlamaların organize edilmesi ve nişan fotoğrafçısının pozlama değil kendi işine yoğunlaşması gerekmektedir.

Nişan Çekimi Mekanları

Nişan fotoğrafları çektirmek için bilhassa İstanbul nişan fotoğrafçıları tavsiye olunmaktadır. Bunun da en büyük sebeplerinden bir tanesi İstanbul’un eşsiz ve gösterişli manzaralara sahip bir yer olmasıdır. Ayrıca İstanbul’da tarihsel birçok mekan da bulunmaktadır. İstanbul’da çekim yapılan Dış mekan yerleri olarak;

– Büyük ada,

-Heybeli Ada,

-Yıldız Parkı,

-Prens Adaları,

-Ataşehir Botanik,

-Yıldız parkı,

-Hidiv Kasrı,

-Emirgan Korusu,

-Tuzla Mercan, -Kilyos,

-Kuzguncuk,

-Fenerbahçe Parkı,

-Gözdağı gibi mekanlar kullanılmaktadır.

Nişan Çekimlerinde İstanbul Dışı Mekanlar

Profesyonel nişan fotoğrafçısı ekonomik olarak da durumunun elverdiği zamanlarda çeşitli yerlerde ve mekanlarda da fotoğraf çekimi yapabilmektedir. Nişan fotoğrafçısının durumu ne kadar iyi ise kadar İstanbul dışına çıkabilir ya da ülke genelinde fotoğraf çekimi yapabilir. İstanbul dışı mekan olarak tercih edilen yerler ise genellikle;

-İzmit,

-Sakarya,

-Bursa

-Bolu

Bu gibi mekanlar  İstanbul’a oldukça yalın yerlerdir. Bu mekanlarda nişan fotoğrafı çekimi yapmak daha kolay ve elverişlidir. Ortamın sessizliği, sakinliği nedeni ile nişan fotoğrafçısının daha rahat ve daha profesyonel nişan çekimleri yapılabilmektedir. Fakat nişan yoğunluğundan bu kadar uzak yerleri de müşteriler tercih etmeyebilir. Fakat nişan gününden bir iki gün öncesinden çekim yapmak daha rahat ve daha sakin olmaktadır. Hem Nişan fotoğrafçısının rahat olması hem de gelin ve damadın da daha sakin kalmasını sağlayarak ortaya muazzam pozlar, çekimler ve özgün yaratıcılık çıkmaktadır.

İstanbul nişan Fotoğrafçısı

İstanbul nişan fotoğrafçılığı yapan firmamız istanbulun genelinde ve tüm ilçelerinde nişan fotoğrafı hizmeti sunmaktadır. İstanbul nişan fotoğrafçıları dış çekim fotoğrafçılığı konusunda uzman ve başarılıdırlar. Firmamız fotoğrafçılık alanında istanbulda hizmet veren nişan fotoğrafçılarının başını çekmektedir.

Üsküdar Nişan Fotoğrafçısı

Nişan çekimi yapmak isteyenler daha çok Üsküdar’ı tercih etmektedir. Profesyonel nişan fotoğrafçılarının Üsküdar’da bulunması orada daha rahat etmeleri ve Üsküdar’ın tarihi dokuların daha çok dikkat çekmesi gelin ve damatları Üsküdar’a çekmektedir. Üsküdar nişan fotoğrafçılarının da orada bulunması ve rahat etmesi de Üsküdar’ı daha önemli kılmaktadır.

Bayan Nişan Fotoğrafçısı

Son zamanlarda muhafazakar ailelerin bayan nişan fotoğrafçısı istemesi üzerine bayan nişan fotoğrafçıları çok fazla rağbet görmektedir.  Şirketimiz bünyesinde İstenilen şekilde, tarzda bayan fotoğrafçısı da bulunmaktadır.

Son zamanlarda nişan çekimlerinin fazlaca artması sebebiyle, bu işi okumamış, öğrenmemiş, eline herhangi bir kamera para kazanmak isteyen kişiler bu işi yapmaya başlıyorlar. Ancak işini doğru dürüst beceremeyen ve yalnızca para kazanmak isteyenlerin kişilerce çekilen fotoğrafların da oldukça kalitesiz olduğunu belirtmek istiyorum. Bu gibi insanların bu sektöre girmesi ile nişan fotoğrafçısı fiyatları oldukça değişkenlik gösteriyor. Durum bu hale girince de profesyonel nişan fotoğrafçıların gösterdiği emek ve kalite gözden kaçıyor. Oysaki profesyonel bayan nişan fotoğrafçısı olmak tecrübe, bilgi, sabır ve sakinlik ister.

Nişan fotoğrafçısı Aksesuarları

Profesyonel nişan fotoğrafçısın fotoğraf çekimi yaparken kullanmış olduğu malzemelerin ve aksesuarların ( bisiklet, şemsiye, salıncak, balon, ışık, yazılı pankartlar vb.) kullanımını olmasını gerektiren en kaliteli ve mükemmel pozda yapması oldukça önemlidir ve çekim sırasındaki en önemli unsurlardan birisidir.  Böylelikle gelin ve damadın nişan çekimlerinde hem daha eğlenceli hem de daha doğal poz çıkarmaları sağlanılabilir. Müessesemizin müşterilerimizin istekleri doğrultusunda ve onlar için en iyisini kullandığını ve teknolojinin de en iyi bir biçimde kullandığını belirtmek istiyorum.

Unutmayın ki nişanınızın ve ondan geriye kalan hatıralarınızın hayatınızın en önemli parçalardan birisi olması, ve sizlerinde bunu ölümsüzleştirmek istemeniz ile Nişan fotoğrafçılarımızın hayal gücü ve tecrübesi ile daha mükemmel, daha kaliteli ve daha eğlenceli bir hal alıyor.

Yaşamınızın her anında özel ve güzel anların birikmesi dileği ile…