logo

Üsküdar Düğün Fotoğrafçısı

İstanbul’da fotoğraf çekilecek yerler daha çok Üsküdar ve yakın muhitlerinde bulunmaktadır. Her tarafı tarih kokan bir yapıya sahip olan Üsküdar ve çevresi düğün fotoğrafçısı için bulunmaz bir nimet. Üsküdar düğün fotoğrafçıları mekanlardan dolayı diğer fotoğrafçılardan bir adım daha öndedir.

   Peki nerelerdir Üsküdar’da fotoğraf çekilecek yerler:

  • KIZ KULESİ

İstanbul’un kalbi niteliğinde olan Kız Kulesi düğün fotoğrafları çekmek için en nadide mekanlardan birisi. Çoğu gelin adayının hayalidir gelinliği üstünde Kız Kulesi ile aynı karede yer almak. Geçmişinde bulunan hikayesiyle kadınların gönlünü cezp etmiştir. Boğazın ortasındaki ihtişamlı duruşu ile de tüm İstanbul’u hatta Dünya’yı cezp etmiştir. Bizde düğün fotoğraflarını burada çekerek hem Kız Kulesini bir kez daha anlamlandırıyoruz hem de sizin albümünüzü Kız Kulesi’yle daha da ölümsüzleştiriyoruz.

  • KUZGUNCUK

Kuzguncuk’ta fotoğraf çekilecek yerler o kadar çok ki adım başı her yerde fotoğraf çekilebilirsiniz. Her sokak, her evin önü adeta bir stüdyo gibi çekime hazırlanmış. Yapıların rengarenk mimarisi içinde renkli pozlar vermemek işten bile değil. Adeta insanı içine alan bir büyülü havası var. Burada poz vermek bile sıkıntı değil çünkü atmosferi seni öyle bir kuşatıyor ki sen istesende istemesende ortam seni güzel poz vermeye mecbur bırakıyor. Tarihi yapılar, edebiyat kokan sokaklar ve sokak merdivenleri bir anda içindeki edebi insanı ortaya çıkarıyor sanki. Böyle olunca da evlilik daha bir mana buluyor.

  • ÇAMLICA TEPESİ

İstanbul’a buradan baktığında çok küçük gelecek bu şehir sana. Ama ne kadar büyük olduğunu biliyorsun aslında. Burada düğün fotoğrafı çektirmenin bence büyük bir manası var. İstanbul manzaralı bir fotoğraf çeker düğün fotoğrafçısı ama ön planda gelin ve damat vardır. Arkada İstanbul küçücük kalmıştır, bir kareye sığmışlardır. Aşkın büyüklüğünün simgesidir gelin ve damadın sureti. Çünkü İstanbul, resimde gelin ve damadın yavrusu gibi durur. Burada çekilen her düğün fotoğrafı; Ey İstanbul, aşk senden büyüktür der. Her düğünde bir kere daha eğilir aşkın önünde İstanbul.

  • ADİLE SULTAN KASRI

Türkiye’nin unutulmazları arasına giren Hababam Sınıfı’nın çekildiği yerdir. Kimleri görmüş, nelere şahit olmuştur bu kasr. Her tarafı tarih, her tarafı nostalji, her tarafı anı doludur bu yerin. 19.yy’da Sultan Abdülaziz tarafından küçük kız kardeşi Adile Sultan için yapılmış. Yapının ihtişamı insanı büyüleyecek nitelikte. Üsküdar düğün fotoğrafçıları için poz alabilecek çok yeri olan yerlerden biri. Ormanla iç içe. Dışarı ayrı güzel içerisi ayrı güzel. İçindeki çift taraflı ahşap merdivenleri basamak bitiminde tekrar kavuşturur sevenleri. Velhasıl Adile Sultan Kasrı kaç hayatın kurulmasına tanıklık etmiştir bilinmez ve daha kaç tanesine edecek kim bilir.

 

Evet bu kadar güzel yerleri görünce yeniden evlenesi geliyor insanın.

Üsküdar’da fotoğraf çekilecek yerlerin hangisinde isterseniz resimlerinizi orada çekeriz. Bizim önceliğimiz sizin anılarınızı mutlulukla ve memnuniyetle harmanlamak.

“Siz mutluysanız biz gururluyuz.”